Головна сторінка

ЄС і шість країн Східного партнерства згодні розвивати більш ефективні транспортні сполучення

Рада ЄС: Відзначаючи 10-річчя співпраці в рамках Східного партнерства (СП), міністри транспорту 28 країн ЄС і 6 країн СП зустрілися в Люксембурзі, щоб обговорити співпрацю в галузі транспорту. Основними темами для обговорення були безпека дорожнього руху та інфраструктура, включаючи інвестиції, пов’язані з розширеною транс’європейської транспортної мережею (TEN-T). Міністри схвалили спільну декларацію про конкретні шляхи просування цієї співпраці.

Комісари з транспорту Віолета Бульч і Йоханнес Хан з політики сусідства та переговорів про розширення знову підтвердили готовність Комісії надавати допомогу країнам Східного партнерства в підготовці проектів та необхідних секторальних реформ.

Комісар Йоганнес Ханн сказав: “Сьогодні ми можемо відсвяткувати наш спільний успіх в питанні просування політики TEN-T в рамках Східного партнерства. Це є важливим досягненням у відповідності зі стратегією” 20 очікуваних результатів на 2020 рік “. Відтепер всебічна і прискорена реалізація інфраструктурних проектів повинна стати нашим головним пріоритетом для того, щоб розширення TEN-T матеріалізувалося в якості прямої вигоди для громадян “.

Комісар з питань транспорту Віолетта Бульч заявила: “Поліпшення транспортного сполучення з країнами Східного партнерства має потенціал для прискорення економічного зростання, створення робочих місць і поліпшення зв’язків між нашими регіонами. Важливий крок вже зроблений з розширенням нашої Транс’європейською транспортної мережі (TEN-T) на країни Східного партнерства. Тепер ми повинні зосередити наші зусилля на реалізації конкретних проектів. що стосується безпеки дорожнього руху, то я переконанa, що ми можемо ще більше активізувати наше співробітництво. Скорочення вдвічі числа серйозних травм в період між 2020 і 2030 роками є амбітною, збалансованої і реалістичною метою на шляху до ще більш безпечним дорогам в Європі “.

Нарада також надала учасникам можливість обговорити успішний досвід ЄС в зниженні смертності в результаті ДТП і обмінятися думками щодо впровадження цього досвіду в країнах Східного партнерства (СП), включаючи можливе створення регіонального Наглядової центру Східного партнерства з безпеки дорожнього руху.

Міністерська зустріч є продовженням спільного зобов’язання ЄС, його держав-членів і 6 країн-партнерів, прийнятого на саміті Східного партнерства у листопаді 2017 року, за поданням відчутних вигод для громадян в регіоні на основі чіткого плану роботи в рамках 20 результатів на 2020 рік в чотирьох пріоритетних областях (зміцнення економіки, зміцнення управління, розширення комунікаційних можливостей, зміцнення суспільства).