Головна сторінка Культура Останні Новини про Україну та Раду Європи

ЄСПЛ розпочав слухання у справі “Україна проти Росії” щодо порушення прав людини у Криму

ЄСПЛ: Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав слухання у справі «Україна проти Росії» щодо обвинувачення до російської сторони у порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму. Заяву, Україна проти Росії, було подано 13 березня 2014 року.

Уряд України стверджує, що Російська Федерація здійснює контроль над Автономною Республікою Крим та м Севастополем, невід’ємними частинами України і саме цей контроль призвів до численних порушеннь Конвенцї про захист прав людини і основних свобод.

Уряд України спирається на кілька статей Європейської конвенції з прав людини,включаючи статтю 2 (право на життя), статтю 3 (заборона нелюдського поводження і тортур), статтю 5
( право на свободу і безпеку), стаття 6 (право на справедливий судовий розгляд), стаття 8 (право на повагу до приватного життя),
Стаття 9 (свобода релігії) та іншi. Зокрема, українська сторона стверджує, що відбувалося вбивствa українських військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів і цивільного населення, були випадки тортур або інші форм жорстокого поводження і примусового позбавлення волі.

Українська сторона заявляє, що українські громадяни, які проживають в Криму, піддавалися тортурам, жорстокому поводженню і незаконному автоматичному нав’язуванню російського громадянства і така відмова в отриманні російського громадянства позбавляла людей багатьох прав.

Крім того, українська сторона заявляє, що по відношенню до релігійних священнослужителям застосовувалися утиски і залякування, бо вони є не є членами Російської Православної Церкви, що в першу чергу позначилося на священиків УПЦ і мусульманах.