Головна сторінка Інституції Європейського Союзу Культура

Урсула фон дер Ляйн: Євросоюз повинен інвестувати не лише у запобігання кризам у світі, а й більше уваги приділяти існуючим конфліктам

Europäische Kommission: Євросоюз повинен інвестувати не лише у запобігання кризам у світі, а й більше уваги приділяти існуючим конфліктам. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйн і, коли виступала зі своєю промовою на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

“Ми є найбільшим донором в області розвитку співпраці, і ми інвестуємо в цю галузь більше, ніж увесь інший світ разом взятий. Але ми також повинні робити більше для боротьби з кризовими явищами одразу після їх виникнення.”- зазначила вона.

На думку Урсули фон дер Ляйн ля Європі також необхідний серйозний військовий потенціал і в Європі діє європейська концепція зовнішньої політики і політики безпеки, в якій жорстка сила є важливим інструментом – але ніколи не єдиним.

Водночас фон дер Ляйн каже, що ЄС повинен відігравати активнішу роль у врегулюванні конфліктів і наголосила на важливості добросусідства. “За останнє десятиліття ми, європейці, усвідомили важливість стабільного сусідства: від України до берегів Середземномор’я, від Західних Балкан до Сахеля. Ми усвідомили важливість інвестування великих коштів в довгострокову стабільність і запобігання кризам. Саме Європа може дійсно змінити ситуацію.”