Головна сторінка Культура

Українці у світі: ЗА ЩО ПОЛЬСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ АНДЖЕЙ ДУДА ДАРУВАВ ПОЛЬСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНСЬКІЙ СІМ’Ї ?

У червні цього року керівник Західно – Поморського воєводства  Ольгерд Геблевич звернувся до Президента Польщі з листом. У ньому   він просив главу держави надати українцеві Андрію Сировацькому   польське громадянство.

А історія така. Влітку український заробітчанин Андрій Сировацький  за кермом вантажівки прямував до міста Щецина. На автомобільній  трасі він став свідком дорожньо-транспортної пригоди. Вантажний   автомобіль на його очах протаранив шість легкових автомобілів. Були  людські жертви. Горіли легкові автівки. Що зробив Андрій? Він   зупинив своє авто і кинувся на допомогу. Він  згадує “В одному автомобілі не було вікон. Вогонь був великий. Я  однією рукою тримав  свій вогнегасник, а другою допомагав врятувати дитину і її батька.” А  ось спогад другої жертви аварії :”Мій рятівник витягував мене через вікно. Я не могла вийти. Він рятував мене і людей, як міг».

Про свій вчинок на польській дорозі українець Андрій Сировацький  говорить просто. Він сказав, що зробив те, що повинен був зробити і ніколи не пробачив би собі, якби проігнорував людське горе.   

Днями Андрій Сировацький, його дружина, донька і син одержали з  рук Любуського воєводи Владислава Дайчака Акти про надання їм  польського громадянства від  Президента Республіки Польща Анджея  Дуди.

Фото: ©radioszczecin.pl