https://www.vaticannews.va/
Головна сторінка Культура

Україна: “Ніякого втручання в церковні питання”

VaticanNews: “Політика не повинна втручатися в церковні справи”-сказав президент України Володимир Зеленський на зустрічі з Вселенським Патріархом Варфоломієм I в Фанарі в четвер, що викликало позитивний відгук не тільки в Україні, а й в усьому православному світі.

За словами канцелярії президента України, на зустрічі в Фанарським тронному залі Володимир Зеленський заявив: “Наша спільна цінність – це життя людини. Це найголовніше для мене, особливо зараз, коли я Президент України. Державні органи не повинні втручатися в церковні справи. Я буду захищати незалежність Церкви “.

Зі свого боку, Патріарх Варфоломій I підкреслив незалежність новоствореної “Православної церкви України”. Вселенський Патріарх звернувся до Президента з проханням “про захист і підтримку” нової церкви і додав: “Константинополь дав вам хрещення 1331 рік тому, а тепер і можливість для вашої церкви діяти незалежно від будь-якого зовнішнього впливу. Константинополь не буде втручатися у внутрішні справи Церкви України . Ця церква повністю незалежна і автокефальна.”

У політичному плані Варфоломій знову заявив про свою підтримку “територіальної цілісності і суверенітету України”.

Розбіжності?
Прощаючись з Фанаром, Зеленський в інтерв’ю телеканалу “1 + 1” сказав: “Ми говорили про все, про ситуацію на Україні, про військові конфлікти на Донбасі, про ситуацію в Криму, про все, що стосується кожного. Я радий, що у нас тут є рішуча підтримка не тільки на політичному рівні “.

Бі-бі-сі повідомило про “нерозуміння” під час візиту Зеленського в Фанар. Мова йде про “спільну декларацію” по кліматичній кризі і екологічних питаннях, які важливі для Варфоломія I.