Головна сторінка Культура

УККА: Українці за кордоном можуть багато зробити для політичної підтримки своєї історичної батьківщини

Укрінформ: Українці за кордоном можуть багато зробити,але для цього вони повинні бути більш активними, об’єднаними і впливати на думку урядів країн проживання.

«Є лише один спосіб – працювати в урядових колах, не лише на вищих, а на низовому рівні також, працювати зі ЗМІ», – зазначив Михайло Савків, виконавчий віце-президент УККА – центрального органу української громади в США під час річних зборів Світового конґресу українців (СКУ) 6-8 вересня в Берліні.

Це стосується широкого кола питань: чи то є членство України в ЄС і НАТО, чи визнання Голодомору актом геноциду. Все, на його думку, залежить від конкретної громади, її роботи на місцевих  рівнях,  поступового перенесення проблеми на політичний рівень. У такий спосіб СКУ з його  мережею у понад 50 країнах світу, де є українська діаспора, може зробити досить багато.

Михайло Савків, який також є головою Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом, вважає, що спілкування діаспори зі суспільством країни проживання може бути «найкращим дипломатичним жестом та імпульсом для того, щоби визнали Голодомор геноцидом».

Савків додав, що СКУ вже починає планувати масштабне відзначення 90-тої річниці Голодомору.

Найбільша на сьогодні проблема, на переконання Савківа, – це російська дезінформація, побороти яку та протистояти якій нелегко. Водночас він зауважив, що після Революції Гідності, початку російської агресії в Україні «люди, суспільство по всьому світі вже доміркувалися, що є Росія, як вона працює». «Тепер ми повинні якнайшвидше, якнайбільше працювати з засобами масової інформації, щоби вони зрозуміли, якою є російська пропаганда та дезінформація, і якою є правда в світі», – каже Савків.

Фото: Укрінформ, Ольга Танасійчук