Uncategorised Головна сторінка Культура

Спільна заява Комісара з прав людини Кофлера і Координатора Візе про вшанування річниці депортації кримських татар

З нагоди вшанування святкування річниці депортації кримських татар уповноважений федерального уряду з прав людини та гуманітарної допомоги д-р Бербель Кофлер та координатор співпраці з Росією, Центральною Азією і країнами Східного партнерства Дірк Візе заявили:

“76 років тому за наказом Сталіна почалася депортація сотень тисяч кримських татар, в тому числі жінок і дітей. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх тих, хто втратив життя, друзів і родину і пережив незліченні страждання в результаті депортації. >Тоі хто потрапив у вигнання і залишилися в живих зіткнулися з масовою дискримінацією. Тільки в 1980-х роках кримські татари змогли повернутися на батьківщину в Україну.

Навіть сьогодні кримськотатарський народ не може жити в умовах свободи і незалежності. З моменту анексії Кримського півострова Росією, порушення норм міжнародного права, стан кримських татар різко погіршився. Вони є жертвами систематичного насильства і репресій, їм заборонено вільно сповідувати свою релігію. Меджліс, центральний орган їх самоврядування, залишається під забороною, не дивлячись на тимчасове розпорядження Міжнародного Суду. Багато кримських татар покинули рідну Україну.

Нас турбує те, що більше 80 кримських татар переслідуються Росією за тіньовими звинуваченнями, деякі з них – далеко від Батьківщини і від своїх родичів. Ми закликаємо Росію повністю гарантувати права кримськотатарських меншин.