Uncategorised Головна сторінка Культура

Спільна боротьба проти Covid-19 – підтримка Німеччиною роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ

Для підтримки Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у виконанні свого мандату та убезпечення роботи спостерігачів і в період кризи Covid-19 Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен передала Голові Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшару Халіту Чевіку вантаж із захисних костюмів, респіраторів, масок для обличчя, а також хірургічних рукавичок. Крім того, Німеччина підтримує СММ під час кризи шляхом тимчасового відрядження лікаря для посилення медичного відділу Місії.

«Робота СММ ОБСЄ має продовжуватися якраз і під час кризи», – зазначила Анка Фельдгузен під час передачі. Вона нагадала, що має бути забезпечено безперешкодний доступ спостерігачів до непідконтрольних уряду територій. Криза коронавірусу не повинна використовуватися як привід для перешкоджання виконанню мандату Місії. Місія вжила широких заходів безпеки. Німеччина хотіла б надати додаткову підтримку.

Передача засобів захисту є частиною всебічної багатосторонньої та двосторонньої реакції Німеччини на пандемію Covid-19. Німеччина бере активну участь у  боротьбі проти Covid-19 також у співпраці з українськими партнерами, зокрема як член ЄС: 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги надається Україні в рамках Східного партнерства ЄС. На двосторонньому рівні Німеччина вже надала у квітні підтримку Державній службі України з надзвичайних ситуацій у вигляді вантажу засобів захисту на суму 175 000 євро. У рамках проекту децентралізації U-LEAD, що підтримується ЄС та багатьма країнами ЄС, Анка Фельдгузен минулого тижня передала засоби захисту, призначені для особливо вразливих громад на Сході України. Крім того, різні проекти, що фінансуються Німеччиною, співпрацюють з українськими громадами на місцях з метою активної підтримки боротьби проти вірусу, серед іншого, шляхом виготовлення захисних масок або оснащення лікарень.

На міжнародному рівні Німеччина, зокрема, підтримує розробку вакцини проти Covid-19 та її глобальний справедливий розподіл і вже пообіцяла виділити на це 525 млн євро. Для підтримки дієздатності та спроможності реагування системи гуманітарної допомоги у цій глобальній кризі Німеччина виплатить на ранній стадії 1,4 млрд євро гуманітарної допомоги (“frontloading”); Німецький Бундестаґ пообіцяв надати гуманітарним організаціям додаткові 300 млн євро для боротьби проти Covid-19 та його наслідків. ВООЗ отримує підтримку від Німеччини на додаткові 55 млн євро.