Council of Europe
Головна сторінка Останні Новини про Україну та Раду Європи

Семінар з питань захисту жертв терористичних актів

Рада Європи: У Страсбурзі Координаційний комітет Ради Європи з прав людини організовує семінар з питань захисту жертв терористичних актів. Його мета полягає у підвищенні обізнаності про Рекомендації Ради Європи (2017 рік) про захист жертв тероризму та обмін передовим досвідом у галузі їх здійснення на національному рівні.

Елізабет Пельзе, Міжміністерський делегат Франції з питань допомоги жертвам, візьме участь в цьому семінарі, організованому в рамках головування Франції в Комітеті міністрів.

Переглянуті і принципи були прийняті Комітетом міністрів Ради Європи в 2017 році, через 12 років після прийняття керівних принципів відносно всіх форм тероризму. Вони є практичним інструментом для держав-членів. Текст складається з 14 принципів.

По-перше, держави повинні мати належні правові та адміністративні механізми для жертв терористичних актів без будь-якої дискримінації.

Наслідки тероризму для жертв і членів їх сімей вимагають здійснення на національному рівні ефективної політики захисту, надання фінансової допомоги і виплати компенсації жертвам, включаючи визнання суспільством страждань жертв поряд з обов’язком пам’ятати про них.

Держави повинні також забезпечувати жертвам належну безкоштовну медичну, психологічну, соціальну і матеріальну надзвичайну допомогу.

Вони повинні створювати контактні центри для жертв, ефективно розслідувати терористичні акти, забезпечувати ефективний доступ до закону і правосуддя, а також захищати приватну / сімейне життя і гідність і безпеку в тісній співпраці з громадянським суспільством.