Головна сторінка Культура

Рекомендації Міністерства охорони здоров’я України іноземним громадянам у випадках, пов’язаних з COVID-19

Іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, медична допомога надається на платній основі, якщо інше не передбачено міжнародними договорами чи законами України. Відповідно, іноземні громадяни, які перебувають на території України, зобов’язані мати поліс медичного страхування для отримання медичної допомоги та/або заключити договір із закладами охорони здоров’я для отримання медичної допомоги.  

У разі виникнення симптомів пов’язаних із інфекційною хворобою COVID-19, іноземні громадяни можуть звертатися до страхових кампаній та визначених, ними закладів охорони здоров’я, якими укладені відповідні договори. 

У випадку звернення іноземного громадянина за наданням екстреної медичної допомоги у зв’язку із інфекційною хворобою COVID-19, пацієнта також транспортує відповідна бригада екстреної медичної до однієї із визначених опорних інфекційних лікарень. Надання медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних із наданням екстреної медичної допомоги оплачується за рахунок коштів державного бюджету за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Водночас, іноземці або особи без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, зобов’язані компенсувати державі їх повну вартість відповідно до закону.

У випадку позитивного результату тестування на COVID-19, пацієнт може залишатися у лікарні для отримання медичної допомоги та відповідного лікування на підставі договору про надання медичної допомоги. Також, представники закладів громадського здоров’я здійснюють епідеміологічне розслідування випадку COVID-19 та зобов’язані зібрати анамнез у пацієнта для визначення кола контактних осіб. Опитування контактних осіб здійснюється за посередництва працівників посольства/консульства іноземної держави, громадянином якої є пацієнт та контактні особи.

У випадку відмови від госпіталізації та лікування, пацієнт зобов’язаний знаходитися на карантині (самоізоляції), регулярно повідомляти про стан свого здоров’я.