Uncategorised Головна сторінка Культура

Рада Європи про pозвиток транскордонного співробітництва в Україні в умовах євроінтеграції

CoE: Сучасні тенденції розвитку транскордонного співробітництва в Україні та інших європейських країнах, а також діяльність Ради Європи та інших міжнародних організацій з питань розвитку транскордонного співробітництв були розглянуті під час науково-практичного круглого стіл «Розвиток транскордонного співробітництва в Україні в умовах євроінтеграції: стан, виклики, перспективи».

© Dmitry Prydatko

Учасники обговорили різні аспекти реалізації транскордонного співробітництва органами державної влади та органами місцевого самоврядування на кордоні з Європейським Союзом (ЄС), в тому числі у Закарпатській області.

Розвивати співпрацю з державами – членами ЄС Україні дозволяють ратифіковані Верховною Радою України міжнародно-правові договори Ради Європи. Цьому сприяє і внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва, яке відбулось у 2018 році і дозволило продовжити гармонізацію правового поля України до європейських стандартів.


© Dmitry Prydatko

Належне використання можливостей, що надають чинні договори про міжрегіональну, прикордонну і транскордонну співпрацю, в тому числі в умовах реформи місцевого самоврядування та децентралізації. Потреба у збільшенні ефективності такого співробітництва як через вдосконалення правових рамок, так і через посилання інституційної спроможності сторін до партнерства. Необхідність у підвищенні кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Все це було у фокусі заходів, які відбулись в Ужгороді за участі Ради Європи та сприяли актуалізації політик й кращих практик транскордонного співробітництва в регіоні та Україні загалом.