Uncategorised Головна сторінка Останні Новини про Україну та Раду Європи

Рада Європи незадоволена відсутністю прогресу України в проведенні реформ, спрямованих на попередження корупції серед парламентарів, суддів і прокурорів

Україна не досягла достатнього прогресу в проведенні реформ, спрямованих на попередження корупції серед парламентарів, суддів і прокурорів,- саме такі висновки опублікував антикорупційний орган Ради Європи (GRECO) щодо результатів, досягнутих Україною в справі виконання рекомендацій ГРЕКО від 2017 року про запобігання корупції серед народних депутатів, суддів і прокурорів. З 31 рекомендації Україна п’ять виконала задовільно, п’ятнадцять – частково, а одинадцять залишилися невиконаними.

Незважаючи на те, що деякі з законів, яких стосувалися рекомендації ГРЕКО, були прийняті попереднім парламентом України, більшість з них, мабуть, припинили свою дію після того, як в липні 2019 року був обраний новий парламент, а в серпні – сформовано новий уряд. Новообраний президент запропонував ряд законопроектів, частина з яких вже прийняті і грають важливу роль в боротьбі з корупцією.

Зокрема, ГРЕКО вітає новий закон про перезавантаження Національного агентства по запобіганню корупції (Напп), який був прийнятий і набув чинності в жовтні минулого року. Серед інших позитивних моментів відзначається повторна криміналізація незаконного збагачення, звільнення громадських активістів від обов’язку надавати інформацію про джерела фінансування, зміцнення правової основи захисту інформаторів, а також створення антикорупційного суду.

Разом з тим боротьба з корупцією полягає не тільки в прийнятті законів або створення спеціальних інститутів. Йдеться, перш за все, про ефективне здійснення прийнятих реформ. Тому вкрай важливо, щоб знову прийняті законодавчі та інші заходи були реалізовані належним чином. З огляду на нещодавнє введення в дію відповідного законодавства, Україні належить виконати значну роботу в цьому напрямку. Аналогічним чином, незалежність і неупередженість антикорупційних інституцій повинна забезпечуватися не тільки законодавчо, але і на практиці.

ГРЕКО пропонує Україні надати в термін до 30 червня 2021 року додаткову інформацію про виконання решти рекомендацій.