Uncategorised Головна сторінка Культура

Рада Європи б’є тривогу через посилення ультранаціоналізму і ксенофобії в Європі

CoE: У Європі зростає вплив ультранаціоналістичної та ксенофобської політики, мова ненависті задає тон у соцмережах, панують бурхливий антисемітизм, антимусульманська ненависть, а неурядові організації, що працюють з вразливими групами, опиняються у дедалі більш ворожому середовищі, про це йдеться у звіті за 2019 рік Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ЄКРН), заснованої Радою Європи.

“Європа стикається з приголомшливою реальністю: антисемітські, антимусульманські та інші расистські злочини на ґрунті ненависті зростають з тривожною швидкістю, останнім прикладом є екстремістська стрілянина в Ганау, Німеччина, в якій загинули дев’ятеро людей і кілька поранено. Такі загрозливі вчинки часто спричиняються токсичними словами та теоріями змови, що поширюються в соціальних мережах та інтернеті”, – сказала генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич.

“Ми повинні припинити поширення токсичної риторики з боку расистських екстремістів, що вражає саме серце нашої демократії”, – додала вона.

Цілями тривалих упереджень, дискримінації, ксенофобської риторики та насильства, зазначається у звіті ЄКРН, є мусульмани, євреї, роми та темношкірі, сказано в звіті.