Культура

Президент Росії підписав указ, який спрощує отримання російських паспортів в Українi

Укрінформ: Президент Росії Володимир Путін підписав указ, який дозволяє мільйонам українців, які живуть на окупованих територіях південно-східної України, отримати російські паспорти.

Невдовзі після того, як указ Путіна був опублікований на сайті Кремля 24 квітня, міністр закордонних справ України назвав це «агресією та втручанням» у справи Києва, повідомляє RFE / RL.

 Право на спрощене громадянство надаватиметься в «гуманітарних цілях» для захисту прав і свобод людини, йдеться в указі. Всі охочі зможуть подати в підрозділи МВС Росії заяву і документи, видані угрупованнями «ДНР» і «ЛНР», що підтверджують проживання на території регіону. Розглядати заяви будуть до трьох місяців.

Президент України Петро Порошенко назвав підготовкою до чергового кроку агресії проти України указ президента Росії Володимира Путіна про спрощену процедуру видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу.

Посольство США в Києві опублікувало в Твіттері, що указ був “абсурдним і дестабілізуючим” і підтвердив, що “наша рішуча підтримка суверенітету і територіальної цілісності України”.

Він додав, що дав доручення МЗС ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради безпеки ООН та інших міжнародних форматах.

Незабаром після опублікування указу міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що «рішення Росії видавати паспорти на окупованих українських територіях є продовженням агресії та втручання в наші внутрішні справи“.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба в своєму Твіттері написав, що вже поінформував РЄ про те, що Російська Федерація розпочала абхазький сценарій на сході України.