Uncategorised

Помпео – гість Європи

Державний секретар США Майк Помпео 7 травня відвідає Берлін, де з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і міністром закордонних справ Хайко Маасом обговорить ситуацію в Україні. Про це йдеться у повідомленні на сайті Державного департаменту США.

5-9 травня Помпео здійснить візити до Фінляндії, Німеччини, Великої Британії та Гренландії.

6 травня він прибуде до фінського міста Рованіємі, де візьме участь в одинадцятій зустрічі міністрів Арктичної Ради. Він також виступить з промовою про політику США в Арктиці.

7 травня він прибуде до Берліна, де зустрінеться з канцлером Ангелою Меркель і міністром закордонних справ Маасом для обговорення питань, що становлять взаємний інтерес, таких як Україна, Росія, Китай, Сирія.

8 травня він відправиться в Лондон. Там він зустрінеться з прем’єр-міністром Терезою Мей, щоб обговорити загальні глобальні пріоритети. Він також виступить з промовою про особливі відносини між США і Великобританією.

9 травня він відправиться в Нуук (Гренландія), де зустрінеться з прем’єр-міністром Гренландії Кімoм Кільсеном, міністром закордонних справ Данії Андерсом Самуельсеном і міністром закордонних справ Ані Лоні Багер. Вони обговорять спільні пріоритети в Арктиці і можливості розширення взаємодії з Гренландією. Він також відвідає Кангерлуссуак, щоб зустрітися з членами Національної повітряної гвардії Нью-Йорка, які надають життєво важливу підтримку міжнародних наукових досліджень Арктики.