Культура

Польща надала ще півмільйона доларів на економічне відновлення східної України

UNDP: Уряд Польщі та Програма розвитку ООН (ПРООН) у співпраці з Урядом України розпочали третій етап проекту, спрямованого на підтримку розвитку підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту на cході України.

На реалізацію третього етапу проекту «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту» у 2019 році було виділено 520 000 доларів США. Проект має на меті подальше створення нових робочих місць як для переселенців, так і для жителів приймаючих громад, що проживають у підконтрольних Уряду районах Луганської та Донецької областей. Проект реалізується в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Зокрема, ключовими напрямками цього проекту будуть: розвиток навичок ведення бізнесу та надання грантів на започаткування малих підприємств; надання консалтингових послуг для полегшення процесу створення та розвитку малого й середнього бізнесу; підтримка розвитку підприємництва шляхом проведення інформаційної кампанії та сприяння виходу місцевих компаній на міжнародні ринки.

«Хочу висловити задоволення у зв’язку зі стартом третьої фази проекту «Популяризація підприємництва серед постраждалого від конфлікту населення України. Вже впродовж декілька років уряд Польщі та ПРООН в Україні мають плідне та гарно налагоджене співробітництво. З 2015 року проект досяг істотних результатів та допоміг процесу відновлення економіки та бізнесу в областях, які постраждали від конфлікту на сході України», сказав пан Бартош Ціхоцький, посол Ресубліки Польща в Україні.

Сьогодні в Україні проживає понад 1,5 мільйони внутрішньо переміщених осіб (ВПО), включаючи жінок, людей похилого віку та дітей. Більшість із тих, хто виїхали, рятуючись від бойових дій у зоні конфлікту, зараз перебувають у підконтрольних Уряду районах Донецької та Луганської областей. Вони намагаються знайти засоби для забезпечення своїх сімей та задоволення своїх потреб. Зайнятість залишається найбільшою проблемою для переселенців в Україні. Економічні проблеми особливо загострилися у постраждалих від конфлікту районах східної України. Серед інших економічних викликів – пошкоджена інфраструктура, порушені економічні зв’язки, зниження виробничої потужності.

«Створення економічних передумов, які б сприяли зайнятості населення та покращенню умов життя переселенців та постраждалих від конфлікту громад, залишається пріоритетним завданням для Програми розвитку ООН в Україні. Ми вдячні Уряду Польщі за надійне партнерство та постійну фінансову підтримку, завдяки чому вже створено майже 160 малих підприємств і майже 540 нових робочих місць. Розмаїття сфер підприємницької діяльності, підтриманих у рамках грантової програми, дуже широке: це і виробництво агротехніки, створення оздоровчих та освітніх центрів, відкриття пекарень, кав’ярень та сироварень», – зазначив Віктор Мунтяну, Керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру у східній Україні.

У 2015-2018 рр. Уряд Республіки Польща надав 1,9 млн доларів США на проект «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту». Завдяки цій підтримці близько 600 переселенців та місцевих жителів Донецької та Луганської областей отримали навички ведення бізнесу, було підтримано 159 бізнесів та створено 539 нових робочих місць. Крім цього, 121 підприємство взяло участь у двох національних бізнес-виставках, а інформаційна кампанія з популяризації підприємництва охопила понад 200 000 людей .