Головна сторінка Культура

Питання України є одне з найважливіших на порядку денному зустрічі Макрона з Путіним

Euronews: Президент Франції Еммануель Макрон прийняв свого російського колегу Володимира Путіна для проведення переговорів сподіваючись, що він зможе переконати Росію повернутися до мирних переговорів по Україні. Після перших переговорів французький лідер заявив на прес-конференції, що сподівається узгодити проведення саміту “глав держав” для обговорення ситуації в Україні в найближчому майбутньому.

Еммануїл Макрон сказав: “Ми також поговоримо про Україну, українську кризу, про рішення, прийняті президентом Зеленським, і про позицію, яку він зайняв останнім часом. Я знаю, що в останні дні президент Путін кілька разів з ним розмовляв. Так що ми можемо говорити про це, готуватися до майбутніх зустрічей, і разом із Зеленським, Путіним і Меркель постараємося розглянути можливість зустрічі в нормандському форматі через кілька тижнів”.
Президент Франції бачить “реальну можливість” для мирного процесу в Україні. Він пропонує, що в саміті повинна взяти участь Німеччина.
Остання така зустріч відбулася в Берліні в 2016 році. Росія анексувала Український півострів Крим в 2014 році, і до сих пір ця анексія не отримала міжнародного визнання і ось уже майже п’ять років йде війна, ініційована Росією на сході України. За даними ООН, в ході війни там загинуло більше 13 000 чоловік.
Міністр закордонних справ Німеччини Хейко Маас (СПД) зустрінеться зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим у Москві в середині цього тижня. На порядку денному буде також конфлікт на Україні.
У 2014 році в результаті анексії Українського півострова Крим Росія була виключена з групи провідних індустріальних держав – тодішньої G8. На зустрічі з Макроном Путін не виключив повернення Росії в сьогоднішню “сімку”.