Uncategorised Головна сторінка Останні Новини про Україну та Раду Європи

ПАРЄ прийняла рішення про відкриття моніторингу щодо Польщі

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за відкриття процедури моніторингу щодо Польщі щодо функціонування її демократичних інститутів.


Заявивши в резолюції, що недавні реформи “завдають серйозної шкоди незалежності судової системи і верховенства закону”. Така процедура здійснюється лише щодо країн, які системно порушують умови членства у Раді Європі.


Польща і десять інших держав-членів Ради Європи в даний час знаходяться під повним моніторингом (Азербайджан, Албанія, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Республіка Молдова, Російська Федерація, Сербія, Туреччина та Україна), який включає в себе регулярні візити пари доповідачів ПАРЄ, постійний діалог з владою і періодичні оцінки того, якою мірою держава-член дотримується своїх зобов’язань і обов’язків в рамках ради Європи.

@coe

ПАРЄ закликала владу “переглянути повний пакет реформ судової системи та внести поправки до відповідного законодавства і практику відповідно до рекомендацій Ради Європи”. Зокрема, вона закликала польську владу:

– в терміновому порядку розділити функції Міністра юстиції і Генерального прокурора і ввести в закон “достатні гарантії проти зловживань і політизації органів прокуратури”;

– Відновити прямі вибори своїх колег суддями-членами Національної ради магістратури;

– скоротити “надмірні і дискреційні” нові повноваження Міністра юстиції щодо системи правосуддя і судових органів;

Польща стала першою державою-членом ЄС, яка перебуває під моніторингом ПАРЄ.

@coe