Uncategorised Головна сторінка Культура

Німеччина: Звіт щодо боротьби з расизмом рекомендує шляхи вдосконалення боротьби зі злочинами на грунті ненависті

РЄ: У доповіді Європейської комісії Ради Європи з боротьби з расизмом і нетерпимістю (ЄКРЄ) міститься заклик до Німеччини активізувати зусилля щодо запобігання екстремізму і неонацизму, а також забезпечити передачу в поліцію доказів людиноненависницьких висловлювань в Інтернеті. Крім того, вона рекомендує зміцнити існуючі органи з питань рівності і прискорити оновлення Національного плану дій по інтеграції.

З часу подання свого попереднього доповіді в 2013 році ЄКРН зазначає, що Німеччина зробила зусилля для боротьби з расизмом і дискримінацією. У доповіді наголошується, що “Німеччина підтримувала потік осіб,які шукали притулок в 2015 році” та “вклала багато ресурсів” в їх всебічну інтеграцію. Кілька основних показників інтеграції покращилися. Наприклад, частка дітей з міграційним корінням, які відвідують дитячі садки, збільшилася до 84%. У доповіді високо оцінюється той факт, що офіційні особи Німеччини, в тому числі канцлер Ангела Меркель, публічно виступили проти ненависницьких висловлювань і закликали соціальні мережі забезпечити дотримання їх керівних принципів щодо викорінення ненависницьких висловлювань.

У кількох землях поліція інтенсивно працює з громадянським суспільством з метою поліпшення виявлення і реєстрації злочинів на грунті ненависті. У більшій кількості земель були створені структури, що заохочують рівність, і були введені нові положення, що дозволяють припинити державне фінансування расистських політичних партій.

Однак ЄКРЄ встановила, що суспільний дискурс стає все більш ксенофобним, і зазначила “високий рівень ісламофобії”. Про багато злочинів на грунті ненависті як і раніше не повідомляється, а свідоцтва онлайнових висловлювань, які можуть призвести до насильства, “систематично не передаються в поліцію”. Німецькі сінті та роми потребують допомоги, а цигани-мігранти часто стають жертвами відчуження і експлуатації.

У Національному плані дій по інтеграції відсутні показники для оцінки прогресу, а процес його перегляду йде повільно. В галузі початкової освіти діти з міграційним минулим відстають, і цей розрив збільшується аж до дев’ятого класу: у них більш ніж в два рази більше шансів залишити школу без диплома. Крім того, вчителі не відчувають себе адекватно підготовленими до того, щоб викладати в різноманітному середовищі.