Головна сторінка Культура

Німецька допомога у боротьбі з лісовими пожежами навколо Чорнобиля

За дорученням Федерального уряду Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) передало Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) спеціальне обладнання для локалізації лісових пожеж навколо колишньої радянської Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє посольство федеративної республіки Німеччина на своєму сайті.

Швидка допомога включає 80 дозиметрів для вимірювання радіоактивності та близько 15 км пожежних рукавів. Крім того, проводиться закупівля пожежної автоцистерни, спеціально обладнаної для лісових та рослинних пожеж. Допомога складає 230 000 євро.

„Ми раді чути, що гасіння пожеж проходить успішно завдяки масштабному задіянню підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій“, – сказала Посол Федеральної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен. „Щоб підтримати і захистити відважних вогнеборців у їхній боротьбі, ми швидко відреагували і, за погодженням з ДСНС, закупили дозиметри, пожежні рукави та пожежну машину“.

Федеральний уряд підтримує ДСНС та Товариство Червоного Хреста України з 2015 року. З того часу 150 підрозділів ДСНС у 120 територіальних громадах були оснащені новим обладнанням поряд з навчальними заходами: серед іншого, партнерам було передано 2000 дихальних апаратів, 5500 повнолицьових  масок, 4100 індивідуальних захисних костюмів, 240 кілометрів пожежних рукавів, 50 водяних насосів, 60 тонн піноутворючого вогнегасного засобу, 12 карет швидкої допомоги, 50 пожежних машин і по 3500 пар рукавичок, черевиків і шоломів для пожежників. Використання технічного обладнання та надання консультацій значно знизили ризик завдання шкоди здоров’ю співробітникам оперативних підрозділів. Кількість жертв пожеж зменшилася на 30 відсотків з початку надання підтримки.

Від імені Федерального уряду ДСНС отримала минулого тижня для боротьби з COVID-19 захисні маски, захисні костюми, а також переносні дезинфікуючі апарати на суму 175 000 євро.