Uncategorised Головна сторінка Культура

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба офіційно відкриє в середу головування України у Форумі ОБСЄ із співробітництва в сфері безпеки

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступить на Форумі ОБСЄ із співробітництва в галузі безпеки в середу, 29 квітня 2020 року, з нагоди офіційного відкриття головування України у Форумі ОБСЄ. Зустріч, яка буде проходити дистанційно на платформі Zoom, є першою в історії Форум у ОБСЄ, яка буде проходити повністю в режимі онлайн.

Україна буде першою, яка головуватиме у Форумі в онлайн режимі, з урахуванням ситуації, пов’язаної з пандемією коронавірусу COVID-19.

Українське головування зосередить увагу держав-учасниць на необхідності відновлення повного та сумлінного дотримання основоположних принципів ОБСЄ та норм міжнародного права, важливості подальшої спільної роботи над удосконаленням політико-військового інструментарію Організації в умовах нових викликів та загроз та стрімкого технологічного розвитку у військовій сфері.

До пріоритетних питань розгляду пленарних засідань увійдуть сучасні виклики регіональній та міжнародній безпеці, насамперед, гібридні загрози, мілітаризація та перешкоджання судноплавству в Азово-Чорноморському басейні, та низка інших питань у рамках мандату Форуму, зокрема, легких озброєнь та стрілецької зброї, виконання резолюцій РБ ООН 1540 (нерозповсюдження зброї масового знищення) та 1325 (роль жінок у питаннях миру та безпеки).

Представників ЗМІ запрошують подивитися вступне звернення до представників держав-учасниць ОБСЄ, в якому Дмитро Кулеба представить пріоритети і цілі України щодо її головування.

Головування на Форумі зі співпраці в області безпеки ротується три рази в рік. Він очолює роботу по формуванню порядку денного кожної зустрічі Форуму і привертає увагу до питань, що стосуються виконання зобов’язань, прийнятих на Форумі.

Фото: @oscesmm