Культура Останні Новини про Україну та Раду Європи Рада Європи

Міжнародний день інвалідів: діти-інваліди розповідають про свій досвід роботи в цифровому середовищі.

Рада Європи: З 1992 року у всьому світі щорічно 3 грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року. Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю. Міжнародний день інвалідів привертає увагу до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, акцентує увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям інвалідів.

Щороку Міжнародний день людей з інвалідністю присвячений певній тематиці. У 2019 році – це тема “Забезпечення активної участі інвалідів у житті суспільства – реалізація Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року”.

Світ, в якому життя дітей з обмеженими можливостями та дітей без обмежень дуже схожий, – це цифровий світ. Навчання, проведення вільного часу в Інтернеті надзвичайно різноманітний. Діти з обмеженими можливостями майже ніколи не розкривають свою інвалідність онлайн, – йдеться в доповіді Ради Європи, яка присвячена цій події і представлена 3 грудня. У доповіді описується досвід дітей з порушеннями інтелекту, фізичного розвитку, слуху та зору. У ній аналізуються проблеми, з якими вони стикаються, і даються рекомендації державам, цифровій індустрії, службам охорони здоров’я та навчальним закладам щодо забезпечення безпечного доступу до цифрового середовища для цих дітей. Це вимагає набагато більшої уваги з боку уряду, цифрової індустрії, шкіл і служб охорони здоров’я до прав дітей з обмеженими можливостями.


Цифрове середовище дійсно може бути “інструментом” для дітей з обмеженими можливостями, надаючи їм додаткові можливості для доступу до інформації, спілкування, навчання та ігор “, – заявила Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчіновіч Бурич.” Однак існують численні бар’єри, які перешкоджають їх доступу до цифровому середовищі і можуть поставити під загрозу їхню безпеку – технологічні, фінансові, а також мовні бар’єри, оскільки в онлайновому світі домінує англійська мова. Ми повинні створити безпечну і інклюзивну цифрову середу для дітей-інвалідів, забезпечити їх необхідними інструментами і обладнанням, які дозволили б їм інтегруватися в суспільство, не підриваючи їх права”.

У дослідженні взяли участь 97 дітей з шести країн (Бельгія, Німеччина, Республіка Молдова, Португалія, Сполучене Королівство, Туреччина). Генеральний секретар вітає той факт, що діти брали участь в підготовці цієї доповіді, і підкреслила, що уряди, державні установи та приватний сектор повинні повною мірою залучати дітей-інвалідів в розробку і здійснення політики, що впливає на використання ними цифрового середовища.