Головна сторінка Культура

Міжнародний день пам’яті Чорнобильської катастрофи

34 роки тому сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Аварія на Чорнобильській АЕС та мала серйозні довготермінові наслідки як для України, так і для усієї світової спільноти. Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН “Довготривалі наслідки Чорнобильської катастрофи” 71/125, щороку 26 квітня вшановується у всьому світі як Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

“Mи у скорботі схиляємо голови, згадуючи героїв, які ціною свого життя та здоров’я врятували людство від глобальної ядерної катастрофи. Віддаємо шану також і понад 5000 висококваліфікованим спеціалістам, які щодня забезпечують радіологічну та екологічну безпеку в зоні відчуження, працюючи над тим, аби теперішні та майбутні покоління були надійно захищені від впливу радіації.”- зазначило міністерство закордонних справ.

Попри досягнуті результати, Україна щодня стикається з багатьма викликами, пов’язаними як з управлінням зоною відчуження, так і чорнобильською проблематикою загалом. Попереду у нас ще багато роботи. Тому закликаємо усіх небайдужих до продовження конструктивної співпраці, спрямованої на мінімізацію довготривалих наслідків Чорнобильської катастрофи, зокрема забезпечення сталого розвитку постраждалих регіонів.