Культура

Ліга визволення України/Ліга українців Канади відзначає своє 70-річчя

Вітання з нагоди річниці опублікувало одне з найстаріших і найповажніших видань Північної Америки «Гомін України» на своїй сторінці у Facebook.

“Гомін України” вітає Лігу Визволення України / Лігу Українців Канади (League of Ukrainian Canadians) із 70-літнім ювілеєм!», – йдеться у привітанні.

«Зараз Ліґа Українців Канади перетворилася на потужний інструмент збереження історичної пам’яті та підтримки України в умовах новітніх визвольних змагань, коли Україна знову зітнулася з випробуваннями.  Віримо, що Ліґа Українців Канади і надалі міцнішатиме та залишатиметься прикладом служіння Канаді та Україні.», – додається з цього приводу.

Ліґа Визволення України (від 1993р. – Ліґа Українців Канади) була створена 1 травня 1949 року учасниками визвольних змагань, які, сповідуючи ідеєю визвольної боротьби в Україні та розуміючи потребу її продовження на Рідних Землях та в Канаді, об’єдналися, щоби всіма можливими засобами в умовах еміґрації продовжити і поширити боротьбу за Українську Державу. ЛУК від першого дня своєї праці стала в аванґарді так званого Другого фронту боротьби зорганізованої української спільноти в Канаді та активно допомагала своїм братам і сестрам в Україні, зокрема у боротьбі Української Повстанської Армії.