Головна сторінка Культура

Кінорежисеру Сергієві Лозниці вручено Державну премію України імені Олександра Довженка

ДержКіно України: Українському режисеру Сергію Лозниці вручили державну премію імені Олександра Довженка за фільм «Донбас». Про це повідомляє Держкіно у Facebook. Премію лауреатові вручив  міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський.

Bild könnte enthalten: 3 Personen, Personen, die stehen und Anzug
Photo: ДержКіно України

«Сергій Лозниця знімає кіно потужного змісту – це велика відповідальність і великий дар. Ми зробимо все можливе, аби таким митцям надавати можливість творити і реалізовуватися», –  наголосив міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський.

Bild könnte enthalten: 2 Personen, Personen, die sitzen und Innenbereich
Photo: ДержКіно України

Після вручення Премії режисер Сергій Лозниця подякував творчій команді та всім причетним до створення «Донбасу» і зазначив: «Для мене велика честь отримати  таку важливу державну нагороду. За свою 24-річну кінодіяльність я зняв 25 фільмів, але це перша моя стрічка, створена за підтримки Держкіно. Це стало можливим завдяки тим змінам, які відбулися в українській кіноіндустрії за останні п’ять років. Система державної підтримки кіно, яка існує зараз, показала свою життєздатність, і я сподіваюся, що надалі її  тільки покращуватимуть».

Bild könnte enthalten: 4 Personen, Personen, die stehen, Anzug und Innenbereich

Photo: ДержКіно України

Привітав Сергія Лозницю і в.о. голови Держкіно Сергій Неретін: «Нам дуже приємно, що цю надзвичайно престижну кінонагороду отримала стрічка «Донбас», до виробництва якої долучилося Держкіно. Держава має підтримувати талановитих режисерів, які створюють таке високохудожнє і соціально значуще кіно. Тож бажаю Сергієві Лозниці натхнення на подальшу роботу!».

Державна премія України імені Олександра Довженка – це державна нагорода України, встановлена для відзначення за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премія заснована з нагоди 100-річчя від дня народження видатного діяча української культури Олександра Довженка.