Uncategorised Головна сторінка Культура

Коронавірус: карантинні заходи в Німеччині в зв’язку з ситуацією з COVID-19

Кількість випадків інфікування в Німеччині продовжує зростати. Згідно з інформацією, опублікованою Інститутом Роберта Коха, в Німеччині зареєстровано 61 913 підтверджених випадків КОВІД-19. Саме тому місцева і федеральна влади вжили заходів щодо ситуації з коронавірусом.

28 березня був прийнятий новий федеральний закон про захист населення в разі виникнення епідемічних ситуацій, що надає федеральному уряду додаткові повноваження по боротьбі з епідемією. Тепер федеральний уряд може приймати такі декрети, як наприклад про обмеження громадського транспорту і про забезпечення населення лікарськими препаратами, медичною продукцією, дезінфікуючими засобами і лабораторною діагностикою. Вживаються заходи щодо зміцнення ресурсів в секторі охорони здоров’я, наприклад, для будівництва медичних центрів в короткі терміни. Додатково передбачено механізм компенсації батькам, які відчувають труднощі по догляду за дітьми.

Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини оголосив про введення з 25 березня 2020 року заборони на в’їзд сезонних робітників, наприклад таких як прибиральники урожаю. Це правило поширюється на в’їзд з тероторій усіх третіх країн і більшості країн ЄС.

З 23 березня у всіх федеральних землях заборонено збори більше 2 осіб (за винятком сімей і членів домогосподарств). Ресторани та підприємства, що займаються косметичними процедурами (пекукарні, манікюрні салони), закриті. У громадських місцях люди повинні знаходитися один від одного на відстані 1,5 метра.

З 16 березня федеральний уряд тимчасово обмежив транскордонний рух з Франції, Австрією, Люксембургом, Швейцарією та Данією.

18 березня 2020 року федеральний уряд Німеччини ввів в дію обмеження на в’їзд до Німеччини для осіб, які не є громадянами ЄС. Громадянам країн ЄС, а також Великобританії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії дозволено проїжджати через Німеччину.