Головна сторінка Культура

Звіт HRW: однією з позитивних подій в Україні в 2019 році було надання автокефалії

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) оприлюднила свою щорічну “Всесвітню доповідь” (World Report 2020) стосовно дотримання прав людини у світі. Її було представлено у вівторок, 14 січня, в Нью-Йорку.

У розділі присвяченому Україні головними темами є: теми: збройний конфлікт, верховенство права,судова реформа, свобода віросповідання,свобода вираження поглядів, напади на журналістів,Крим, злочини на ґрунті ненависті.

Щодо ситуації на Донбасі у звіті вказується на значне скорочення в 2019 році кількості втрат серед цивільного населення. Водночас у період із січня по травень 2019 року втричі у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року збільшилася кількість нападів на школи. За шість років конфлікту загинули 147 дітей.

На думку експертів HRW на Донбасі є і позитивні зміни. У березні влада скасувала термін дії електронних перепусток, необхідних для перетину лінії зіткнення. У серпні запущено електрокар для перевезення людей похилого віку і людей із інвалідністю через лінію зіткнення на суто пішохідному КПВВ «Станиця Луганська». У листопаді на цьому ж КПВВ було завершено вкрай потрібний ремонт зруйнованого мосту, що має дещо убезпечити процес перетину.

Стосовно дотримання принципу верховенства права особливу увагу Human Rights Watch на “значний крок на шляху виконання передвиборчої обіцянки Зеленського боротися з корупцією: парламент проголосував за зняття недоторканності з народних депутатів, а Вищий антикорупційний суд України нарешті запрацював. У листопаді Зеленський підписав закон про інформаторів, яким буде захищено та фінансово заохочено тих, хто забажає повідомити про корупцію. “

Представники HRW зазначають, що однією з позитивних подій в 2019 році було надання Вселенським патріаромх Варфоломієм автокефалії новоствореній Православній церкві України, повністю відділивши її від Російської православної церкви.

Щодо ситуації в незалежними ЗМІ у 2019 році наголошує, що українські медіа і далі перебували під тиском. Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував щонайменше 11 випадків побиття або травмування журналістів та одне вбивство. Також мали місце десятки випадків погроз на адресу журналістів і перешкоджань виконанню ними своїх професійних обов’язків. HRW звертає увагу на загибель від нападу невстановленого нападника журналіста-розслідувача Вадима Комарова. Також згадується, що було засуджено п’ятьох осіб, які здійснили напад на активістку Катерину Гандзюк, однак звинувачення замовникам нападу пред’явлено ще не було.

У Криму російська влада продовжувала знущатися з кримських татар, переслідуючи десятки людей за сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі. Тільки у березні російською владою було заарештовано 24 кримських татар більшість із яких брали активну участь у діяльності об’єднання «Кримська Солідарність» – організації, що надає правову та соціальну підтримку родинам заарештованих і ув’язнених за політично мотивованими справами.

Photo: @hrw

2 Replies to “Звіт HRW: однією з позитивних подій в Україні в 2019 році було надання автокефалії

  1. Торік в Україні було багато визначних подій. Я не буду їх перераховувати, але на мою думку ріщення Міжнародної правозахисної організацію є найбільш об”єктивним. Надання Томосу Українській автокефальній церкві – це найвагоміша подія минулого року.Це -історична дата. Бо дата 6 січня 2019 року буде вписана в анали історії Української православної церкви, на відміну від імені і призвіща торік обраного президента, нового складу парламенту.Це все відійде, а дата 6 січня 2019 року залишиться у пам”яті багатьох поколінь як новий День народження українського православ”я.

  2. погоджуюсь! беззаперечно, найважливішою подією у 2019 році було надання автокефалії Православній Церкві України. Нарешті у нас є можливість керувати справами місцевої церкви без залежності від будь-якої іншої Церкви,особливо російської, а то йдеш в Церкви,, а кому вона підпорядкована дізнаєшся згодом.

Comments are closed.