Головна сторінка Інституції Європейського Союзу Культура

За світ без тортур: Рада ЄС посилює політику ЄС по відношенню до третіх країн щодо катувань

Рада ЄС: Рада ЄС посилює політику ЄС по відношенню до третіх країн щодо катувань та інших нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.Європейський союз рішуче виступає проти будь-яких випадків катувань.

The European Union is strongly opposed to any kind of acts of torture.


Рада ЄС прийняла наступні висновки за переглянутими Керівним принципам політики ЄС щодо третіх країн у зв’язку із застосуванням тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання:

  • Рада ЄС схвалює Керівні принципи політики ЄС щодо третіх країн у зв’язку із застосуванням тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання та затверджує переглянуті Керівні принципи. Рада як і раніше серйозно стурбованa широким застосуванням тортур та інших видів жорстокого поводження в усьому світі.
  • Рада ЄС нагадує, що заборона тортур і інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання є безумовним в міжнародному праві. Боротьба проти тортур та інших видів жорстокого поводження закріплена в правових і політичних рамках ЄС. У зв’язку з цим ЄС і його держави-члени підтверджують свою повну готовність боротися з тортурами та іншими видами жорстокого поводження в усьому світі за відповідними міжнародними та регіональними договорами і стандартам в галузі прав людини, включаючи відправлення правосуддя і ведення збройних конфліктів.
  • ЄС закликає всі держави в повній мірі виконувати свої зобов’язання в галузі прав людини за міжнародним правом, в тому числі в галузі боротьби з тероризмом, міграцією, торгівлею людьми та іншими кризовими ситуаціями, приділяючи особливу увагу тим, хто знаходиться в найбільш вразливому становищі. ЄС також підкреслює важливість врахування гарантій захисту від катувань та інших видів жорстокого поводження у всіх діях і стратегіях.