Головна сторінка Культура

Заходи ЄС з протидії спалаху COVID-19

17 березня члени Європейської ради провели відеоконференцію та обговорили заходи, прийнятих ЄС у зв’язку зі спалахом коронавірусу.

Для стримування поширення вірусу по всьому світу лідери ЄС вирішили посилити безпеку зовнішніх кордонів шляхом введення скоординованого тимчасового обмеження на несуттєві поїздки в ЄС на термін до 30 днів.

Керівники також схвалили керівні принципи прикордонного контролю, запропоновані Комісією. “Ми повинні забезпечити імпорт і експорт ліків, продуктів харчування і товарів, а наші громадяни повинні мати можливість подорожувати в свої країни”, – заявив Президент Мішель після відеоконференції.

Надання медичного обладнання

Глави держав і урядів підтримали зусилля Комісії щодо досягнення цієї мети, оголосити спільні публічні тендери на закупівлю належного захисного обладнання – деякі з цих тендерів були оголошені недавно, а інші будуть завершені найближчим часом
для придбання захисного обладнання в контексті цивільної оборони,

Сприяння розвитку досліджень

Члени Європейської ради наголосили на необхідності обміну інформацією та розробки вакцини, яка повинна бути доступна для всіх, хто її потребує. Вони сподіваються на підтримку європейських компаній в цьому питанні.

Усунення соціально-економічних наслідків

Лідери ЄС схвалили декларацію Єврогрупи від 16 березня і закликали Єврогрупу постійно і уважно стежити за економічним і фінансовим розвитком та негайно адаптувати свою скоординовану політику реагування до мінливої ​​ситуації.

Підтримка громадян, які опинилися в скрутному становищі в третіх країнах

Лідери ЄС працюють над забезпеченням координації між своїми посольствами та делегаціями ЄС в третіх країнах. “Ми будемо працювати разом, щоб організувати репатріацію громадян ЄС там, де це необхідно і можливо, використовуючи механізм цивільного захисту ЄС”, – заявив президент Мішель.