Головна сторінка Інституції Європейського Союзу Культура

Депутати України та ЄС обговорили відкриття кордонів ЄС для здійснення подорожей українськими громадянами

Депутати України та ЄС обговорили відкриття кордонів ЄС для здійснення подорожей українськими громадянами, про це деться у спільному комюніке співголів Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС Вадима Галайчука та Вітольда Ващиковського за результатами неформального засідання Бюро ПКА 15 травня.

«Задля підтримки та подальшого розвитку нашої співпраці навіть у часи пандемії COVID-19, 15 травня цього року відбулося неформальне онлайн-засідання членів Бюро Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС – міжпарламентського органу, утвореного в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Ми висловили повну солідарність та підтримку всім країнам, які борються з пандемією COVID-19 і усім, хто постраждав від неї. Ми обговорили заходи, які ЄС та Україна вжили у цій безпрецедентній ситуації, та вітаємо прийняття ЄС комплексного пакету підтримки та допомоги для Україні у подоланні санітарних, соціальних та економічних наслідків пандемії. Вітаємо схвалення Радою та Європейським Парламентом великої програми макрофінансової допомоги у розмірі1,2 млрд. євро для України. Особливу увагу ЄС приділяє вразливим верствам населення на сході України і ми високо цінуємо гуманітарну підтримку, яку надає ЄС. Ми дійшли згоди про необхідність підвищення поінформованості українського населення щодо солідарності ЄС з Україною, шляхом використання різних засобів інформації. Ми також домовились про важливість отримання роз’яснень від держав-членів ЄС щодо короткострокових перспектив відкриття кордонів ЄС для здійснення подорожей українськими громадянами.”

Депутати також домовились продовжувати тісну співпрацю щодо впровадження реформ та їх моніторингу, у тому числі шляхом проведення віртуальних тематичних зустрічей та регулярних обмінів думками між членами ПКА. На їхню думку це має важливе значення для виконання Угоди про асоціацію та подальшого посилення зв’язків між Україною та ЄС.