Uncategorised Головна сторінка Культура Погляд У Минуле

День пам’яті жертв Голодомору 2019: в Мюнхені українці вшанували жертв геноциду

В самому центрі Мюнхена на вихідних українська громада, активісти та перехожі долучилися до вшанування жертв Голодоморів. Головною метою акції є вшанувати жертв Голодомору і водночас продемонструвати готовність не допустити подібного та об’єднати українців усього світу, іноземних друзів України задля “пам’яті про жертв геноциду українців у ХХ сторіччі”.

Саме для цієї мети було розкладенно 158 хрестів, кожен з яких символізує 128 тис. загиблих українців, плакат з написом “Holodomor. Mord durch Hunger. Genozid am ukrainischen Volk.” Пам’ять про Голодомор єднає українців у всьому світі і стала вже невід’ємним елементом національної ідентичності.

Голодомор 1932-33 років Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі.

Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.

На сьогодні більш як 20 держав світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Традиційно пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років у світі вшановують, запалюючи свічку.