Культура

Голос Бучі. Тарас Чубай

В Мюнхені відбувся концерт “Голос Бучі” за участю українського співака Тарая Чубая. Сам співак проживав у Гостомелі, а його діти ходили в школу в Бучі. Коли почалася війна він та його сім’я змушені були тікати з міста під градом бомб.

Йому вдалося врятувати та вивезти улюблену гітару з Бучі, де знаходилась його студія запису. Сама вона зараз і є символом втечі та наповнює концерти за межами України особливою силою. Нині сім’я мешкає в Австрії.

Тарас Чубай вже 30 років є одним із найвідоміших музикантів України. Син легендарного діяча андеграундної культури, поета 1970-х років Грицька Чубая, Тарас любив поезію, яку писав його батько. У 16 років він уже писав пісні на слова свого покійного батька. Він купив собі гітару та навчився грати. У наступні роки він написав тридцять пісень.

У 1991 році Тарас заснував рок-гурт “Plach Ieremii” (Плач Єремії), який швидко став одним з найпопулярніших гуртів у новій незалежній Україні.

Сьогодні Тарас Чубай дуже успішний, як сольний співак. Він записав кілька альбомів, серед яких хіти “Vona” (Вона) та “Hryfon” (Грифон).