Головна сторінка Культура

Виставка гобеленів Ольги Пілюгіної «Обраний шлях»

Виставка унікальних творів рідкісного мистецтва гобелену «Обраний шлях» відомої української художниці Ольги Пілюгіної проходить у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

фото : http://gobelen.in.ua/

На виставці представлено 16 робіт різних років, виконаних у давній техніці двостороннього гладкого ручного ткання натуральними вовняними нитками. Серед них гобелени, що були визнані кращими у 2014-2019рр. на Всеукраїнських виставках-конкурсах «Кращий твір року» – «Гетьманський», «Козацький», «Добробут», «Зоряний», «Квітуча родина». Знаковим є гобелен «Гетьманський», який було створено на Грант Президента України 2014 року.

фото : http://gobelen.in.ua/

Головний акцент у виставковій експозиції зроблено на орнаментальних творах у авторському стилі, створених на основі кращих традицій українського килима. «В основі композицій вічний символ роду – «Дерево життя». Воно проростає з глибини віків у сьогодення. Це зв’язок із нашими предками, нашим міцним корінням», – наголошує авторка.

фото : http://gobelen.in.ua/

Особливе місце в експозиції виставки займають твори-роздуми на теми: кохання, що окриляє і надихає; прагнення людської душі до світла; любов до рідного краю. «Кожен гобелен – це певний період мого життя, розповідь з глибоким змістом і символізмом. Він передає стан, настрій, думки, особливі переживання», – зазначає художниця.

фото : http://gobelen.in.ua/

Ольга Пілюгіна присвятила своє життя мистецтву гобелена. Це спадкова справа, адже вона народилась в родині художників і зростала у мистецькому середовищі. Її твори цікаві своєю фактурою, глибиною, теплом та особливою кольоровою гармонією.

фото : http://gobelen.in.ua

Нині художниця поєднує викладацьку роботу у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на кафедрі образотворчого і прикладного мистецтва з дослідженням, вивченням і популяризацією українських орнаментів, традицій килимарства Полтавщини, відомого з VIII століття, працює над книгою.

Виставка триватиме до 1 березня 2020 року.