Головна сторінка Культура

Ангела Меркель обговорила умови для зняття обмежень на пересування

Федеральний уряд планує відкрити магазини до 800 квадратних метрів – Що буде з церквами, школами, бібліотеками?

Магазини

Федеральний уряд має намір знову відкрити магазини з торговою площею до 800 квадратних метрів, зазначила Ангела Меркель після переговорів з лідерами 16 федеральних земель країни. Згідно з новими правилами, обмеження на контакти, які діють уже кілька тижнів, повинні бути продовжені до 3 травня,повідомляє Німецьке агентство друку в Берліні (DPA).

Школи, дитячі садки

Іспити та підготовка до іспитів для випускних класів поточного навчального року повинні проходити відразу після відповідної підготовки. Центри денного догляду за дітьми будуть продовжувати надавати послуги. Це дозволить батькам повернутися до свого повсякденного трудового життя, особливо ті, які працють в ключових галузях економіки.

Роздрібні магазини велосипедів і книжкові магазини

Автосалони, велосипедні магазини і книжкові магазини повинні відкриватися незалежно від площі торгового залу. При тих же умовах повинні бути відкриті і такі установи культури, як бібліотеки та архіви, а також зоологічні та ботанічні сади. Серед тих громадських послуг, для яких фізична близькість є неодмінною умовою (перукарні) повинні спочатку підготуватися” до повторного відкриття 4 травня за певних умов і “з використанням засобів індивідуального захисту”. Ресторани, бари та паби повинні залишатися закритими, як і раніше.

Церкви, мечеті і синагоги

Збори в церквах, мечетях і синагогах, а також релігійні свята і заходи в релігійних громадах повинні залишатися забороненими відповідно до концепції уряду. Готелі повинні залишатися “доступними тільки для необхідних і явно не пов’язаних з туризмом цілей”.

Прикордонний контроль

Прикордонний контроль на кордонах з Австрією, Швейцарією, Францією, Люксембургом, Данією, Італією та Іспанією, який був тимчасово введений в дію, буде продовжений за розпорядженням Федерального міністерства внутрішніх справ ще на 20 днів до 4 травня 2020 року. Метою є подальше скорочення поширення коронавірусу.

Фотографія: Федеральний уряд