Головна сторінка Останні Новини про Україну та Раду Європи

Амелі де Моншалін: “Ми повинні зберегти загальноєвропейське значення Ради Європи”.

Радa Європи: “Відзначаючи 70-річчя Ради Європи, ми можемо оцінити прогрес, досягнутий з 1949 року, і той факт, що ця організація як ніколи важлива для просування наших спільних цінностей і прискорення економічного і соціального прогресу на нашому континенті”, – заявила сьогодні перед Асамблеєю державний секретар з європейських справ Франції Амелі де Моншалін, що представляє Францію в якості голови Комітету міністрів.

Амелі де де Моншалін високо оцінила “тісний діалог” між Асамблеєю та Комітетом міністрів, співпраця, яке “дозволить Раді Європи продовжити відродження надії на прогрес 1949 року народження” і “подолати нинішню кризу”. У зв’язку з цим вона наголосила на важливості введення в дію нової спільної процедури, яка дозволить “більш ефективно, чітко і скоординовано реагувати в разі невиконання державою-членом своїх статутних зобов’язань”. Вікно можливостей є “відкритим, і ми повинні використовувати його колективно, щоб зберегти загальноєвропейський вимір Ради Європи”, – сказала вона.

У своєму виступі пані де Моншалін також згадала основні події в Комітеті міністрів з часу його попередньої сесії 17 травня в Гельсінкі і оголосила про низку заходів, організованих в рамках головування Франції, щодо його пріоритетів, а саме: збереження і зміцнення європейської системи захисту прав людини – нагадавши, що система Європейської конвенції про права людини є унікальним надбанням цифрового інтелекту в світі – заохочення рівності і спільне проживання, і особливо в області нових проблем в сфе е прав людини і реагування на них.